Ik vind 16 maanden niet echt oud. Dus het is niet echt iets wat door ouderdom veroorzaakt is. Ik vind het een beetje moeilijk van de foto te beoordelen. Zit de bult alleen linksboven? Of ook bovenop haar hoofd? Of ook rechts. Kun je nog eens een foto van bovenop en de andere kant maken?
Als je zegt dat het zo hard als bot voelt, zou ik toch denken aan een bottumor. Ik heb er nog nooit van gehoord bij een rusje. Maar dat wil niet zeggen dat het niet mogelijk is.
De wangzak voelt wel normaal aan?
Om het zeker te weten zou ik naar de dierenarts gaan. Maar hier zal niets aan kunnen worden gedaan, denk ik. En zolang ze nog goed is, zou ik haar laten doorhobbelen.
Even een goedbedoeld advies

Ik weet niet hoeveel whimzees je geeft, maar het is niet iets wat ze al te veel moeten eten. Ten eerste hoort een hamster hamstervoer te eten om compleet te eten en alle voedingsstoffen binnen te krijgen, om hun huishouding goed te kunnen laten verlopen. Ten tweede, whimzees is van oorsprong voor een heel andere diersoort geproduceerd. En een hamster mag heus wel zo af en toe wat van een whimzee eten, maar er worden allemaal ingredienten aan toegevoegd die, zeker bij te veel eten, de stofwisseling van een hamster overhoop kan gooien. En dit kan op de lange duur tot complicaties leiden. Ten derde, er staat dat een whimzee van natuurlijke ingredienten is gemaakt. Maar, wat er niet bij staat is dat potato starch heel vaak genetisch gemodificeerd is. Onderzoek bij ratten heeft aangetoond dat een dieeet op basis van gemodificeerde potato starch voor deze ratten kankerverwekkend is. Dus, hoe gek ze er ook op is, ik zou daar zeker mee oppassen dat ze het niet te veel eet.