Pagina 1 van 1

Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 09:23
door Joepje
De vraag zal vast al honderd keer gesteld zijn, maar ik kon hem zo gauw niet vinden.

Mijn vraag: Hoeveel geduld moet ik hebben voor m'n nieuwe Syr Sam handtam is? Ik heb hem nu voor de 3e dag (ik weet dat ik op de 3e dag nog niet veel mag verwachten).
Helaas komt hij niet uit een Hamstery o.i.d., maar uit de dierenwinkel. Dus jullie weten dan wel ongeveer dat hij niet heel vaak aangehaald is of in menselijke handen is geweest.

Ik leg mijn hand regelmatig in het kooitje als ie wakker is, vaak met wat zonnebloempitjes. Hij vind het spannend, maar pakt de pitjes wel en staat hiermee met zijn voorpootjes op mijn hand.
Gister ben ik zo achterlijk geweest hem aan te halen en mijn vinger door de tralies te steken, dus de eerste beet heb ik te pakken :D
Maar nu merk ik dat ik een beetje schijterig ben geworden en het voorgaande niet goed durf. Ik durf mijn hand niet meer zo goed open in de kooi te laten hangen, tenzij ik wat voer er in heb liggen.

Hebben jullie tips?

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 10:38
door Mariska1808
Ik ben niet bekend op het gebied van Syrische hamsters, maar de tijd dat je diertje nodig heeft om handtam te worden lijkt mij verschillend bij ieder dier. Als ik één ding heb geleerd op het gebied van dieren is dat je nooit je geduld moet verliezen.
Ik zal zeggen: gewoon doorgaan met hoe je nu bezig bent (pitjes van je hand laten pakken etc). Je hebt hem pas drie dagen, dus je moet inderdaad nog niet meteen te veel verwachten. Een reis is al stressvol, en dan komt hij ook nog eens in een nieuwe omgeving, andere geuren, andere geluiden etc. Zodra hij helemaal gewend is zal het waarschijnlijk wel beter gaan en dan komt het moment dat hij op je hand neerploft vanzelf. ;)

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 11:16
door Leonardo
Volgens mij moet je vooral je vingers niet door de tralies steken. Ik heb al vaker gehoord van dieren die dan denken dat het een lekker hapje dat door de tralies wordt gestoken. Als het diertje tot nu toe goed heeft gereageerd op pitjes die het van je hand kan pakken, neem ik aan dat het daar goed op zal blijven reageren.
Qua tijd, zou ik zeker op een maand rekenen, misschien meerdere maanden. Als het sneller lukt is dat mooi meegenomen.

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 11:28
door claudtje25
Een maand om je hamster tam te maken? :O
Het is geen wildgevangen hamster :P

Mijn syr was na 1,5 week al tam genoeg om haar gewoon uit de kooi te kunnen halen en na 2-2,5 week vertrouwde ik haar voldoende om haar los te laten lopen zonder dat ik haar telkens achterna moest vangen. En ook zij kwam gewoon uit de dierenwinkel. Het is gewoon per hamster verschillend, maar een maand voordat ie tam is vind ik wel erg lang.

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 12:10
door Joepje
Leonardo schreef:Volgens mij moet je vooral je vingers niet door de tralies steken.
Vandaar dat ik al zeg dat ik even achterlijk bezig was :D :oops:

Denk inderdaad dat het 1,5 - 2 week duurt. Mijn pas overleden Rusje Joep was ook binnen 2 weken tam genoeg om op te pakken en uit het hokje te halen.
Maar goed, ik heb nu te maken met een Syr, dus misschien dat het iets anders verloopt. Wie weet!

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 12:10
door TMeganV
Een maand kan best hoor, dat verschilt per dier.

Ik denk dat je hem hebt laten schrikken toen je hem wilde aanhalen door de tralies, en dat hij daarom beet. Blijf gewoon doorgaan met je hand in de kooi leggen, zachtjes tegen hem praten, etc. Het kost tijd. (:

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 15:30
door Chantastic
Dat zal inderdaad wel verschillen per diertje. Gewoon geduldig zijn

Ik heb mijn rusje nu 1 week en 1 dag en die kan ik uit de kooi halen dit vind ze geweldig.

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 15:50
door Jaimy.
claudtje25 schreef:Een maand om je hamster tam te maken? :O
Het is geen wildgevangen hamster :P
Zo lang vind ik een maand niet hoor. Volgens mij zijn er hier mensen op het forum wel is langer bezig geweest ;).

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 15:55
door Samantha.
Ik zou zeggen, laat je hamster even wennen aangezien het pas de 3de dag is en daarna kun je je hamster gaan lokken met lekkere dingen. Dan wordt 'ie wel snel handtam. :)

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 16:40
door Joepje
Probleem is dat ik nu toch wel beetje angstig ben omdat hij me dus door de tralies gebeten heeft. Dat was een domme zet, dat weet ik.
Ben dus bang dat hij dat weer doet als ik mijn hand in zijn hok leg en hem wil lokken met lekkers.

Ik snap dat een hand in de kooi minder 'lokt' om in te bijten dan een enkele vinger door de tralies, maar die beet was erg hard! Ik ben niet bang voor bloed, maar het doet wel pijn :D !

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 20:42
door isislovesnoopy
Gewoon weer vanaf het begin beginnen. Je kan eerst nog een paar dagen tegen hem praten. Dan voorzichtig je hand erin met iets lekkers erop. En op een gegeven moment op je hand laten staan en dan steeds meer optillen. Ik weet hoe verleidelijk het is om als hij op je hand staat hem er snel uit te halen, maar je moet gewoon geduld hebben ;) . En een maand is niet zo heel lang hoor! Eerst een weekje praten, een weekje aan je hand laten wennen, een weekje voorzichtig optillen en wat lekkers geven als hij het goed doet, en dan nog een weekje dat je hem echt vertrouwt, en hij jou!

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 20:47
door ValeryD
Ik zou niet zo bang voor het bijten zijn. Vorig jaar heb ik een syr van marktplaats gehaald en heb een paar daagjes laten wennen. Toen ik hem tam wilde maken heeft hij mij ook eenmalig heel hard doorgebeten. Dat was de eerste en de laatste keer dat hij mij heeft gebeten. Je kunt je hamster het beste nog even wat meer laten wennen. Zodra hij zich meer op zijn gemak voelt, zal de kans dat hij je bijt ook kleiner worden.

Re: Hoeveel geduld?

Geplaatst: 17 apr 2013, 21:25
door Natascha.90
Dat hij door de tralies heen bijt hoeft inderdaad geen reden te zijn, dat hij in de kooi ook bijt. Mijn syrtje had mij nog nooit gebeten en ik deed laatst mijn vinger door de tralie en ze beet me (niet hard). Daarna ook nooit meer. Eigen schuld dikke bult:P Dus ik denk inderdaad dat hij ook niet zal bijten in de kooi. Je kunt ook het pitje tussen je vingers doen, om weer even vertrouwen op te bouwen voor jullie beiden. Dan kan hij bijna alleen maar het pitje pakken. En inderdaad geduld hebben:) bij de ene hamster duurt het langer dan de ander. Je kunt ook af en toe eens wat rommelen in de kooi, om even te laten weten dat je ook in de kooi zit en dat hij daaraan went. Dan komt je geur ook een beetje in de kooi, dan gaat hij straks ook je geur herkennen:)