Pagina 1 van 2

Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 09:49
door xPhoebe
Hallo iedereen! :)
Ik zit een beetje met een dilemma.
Ik heb sinds afgelopen dinsdag weer een hamstertje. Hij staat bij mijn vriend omdat mijn moeder allergisch is.
Bij mijn vriend hebben ze 4 katten. Hammie staat wel in een afgesloten ruimte. Hij zit in een dichte kooi, omdat ik dit het mooiste vind en het mij het veiligste leek met de katten. Enkel de bovenkant is gemaakt van tralie's.

Echter, nu zit ik met een vraag.
Ik had hier al een beetje rondgekeken maar ik kon het antwoord zo niet vinden. Daarom vraag ik jullie advies.

Ik twijfel heel erg of ik een hamsterbal moet kopen, waar ik hem in rond kan laten lopen.
het lijkt mij veiliger met de katten, mocht er ooit perongelijk een kat bij in de buurt komen. Maar aan de andere kant lijkt het me ook redelijk stressvol en warm.

Ik kom tot de volgende voor- en nadelen:
Voordelen:
-Veilig met de katten
-Kan niet wegkruipen in hoekjes en kieren

Nadelen:
- Stressvol
-Warm

Zijn er mensen met aanvullening voor de voor en nadelen en mensen met advies over wat ik het beste kan doen?
Ik wil mijn hamster heel graag beweging geven, want hij heeft altijd in een heel klein bakje gezeten en hij heeft heel veel energie. Ik wil hem de kans geven om zijn energie kwijt te kunnen. Hij kan wel rennen in zijn kooi en loopradje, maar voor mijn gevoel is dat niet genoeg voor zon energiek beestje.

Ik hoop dat jullie me kunnen helpen!

groetjes, Phoebe

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 11:34
door Charlotte09
Ik heb eigenlijk allen maar nadelen? Een nadeel is dat de hamster zich niet kan verstoppen in kleine hoekjes. Terwijl het dat wel graag doet. Ook knallen ze vaak tegen van alles en nog wat aan. En hun pootjes kunnen vast komen te zitten in de gleuven.

Een ren is een beter idee.

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 11:52
door xPhoebe
Ja klopt, maar ze kunnen ook wegkruipen in kleine hoekjes zodat ik er niet meer bij kan vrees ik, en dat vind ik geen prettig idee.
ren beschermt ze niet tegen de katten, en door de katten overweeg ik juist de bal, want anders zou ik m sowiso niet nemen.
Ik ben heel bang dat hij anders een keer gegrepen word door een van de katten en dat hij dan zwaar verwond word of zelfs dood gaat.

Maar ik zal het meenemen in mijn overweging, want ik wil natuurlijk niet dat mijn hamstertje te gestresst raakt of zicht bang voelt.

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 12:23
door K3lly
Ik heb ook een bal voor onze stuart en oke er zijn zoveel nadelen maar ik heb daar nog niks van gemerkt. Dat beestje leeft zich uit met het bollen als ze erin zit, ze knalt nergens tegen en met haar pootjes gaat het heel goed nog geen enkele verwonding, gewoon in het oog houden ivm verwondingen.

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 13:07
door joosje,
Ik wissel af soms de bal en soms door de kamer laten rennen,
Jimmy vindt het allebei wel oké.
Maar als Jimmy tever gaat dicht bij een hoekje bijv.
Dan duw ik hem zachtjes terug of zet k me hand ervoor.
Met de bal kan hij wel op zulke plekken, en iedereen vindt een hamsterbal
allemaal slecht enzo. Maar k vind het wel kunnen.

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 13:17
door syrischehamster
Maar als je hamster nu in een afgesloten kamer staat dan kun je toch ook je hamster in een ren laten loslopen in een afgesloten kamer? Of je nu een bal of een ren hebt, je moet er toch bijblijven.
Als je dan gewoon aankondigt tegen de andere huisgenoten dat je even je hamster gaat laten loslopen en dat de deur dus dicht moet blijven kan dat dan toch gewoon? Desnoods doe je de deur even op slot
Ik vind een ren veel diervriendelijker dan een hamsterbal.
In een ren kun je ook nog wat speeltjes e.d. neerzetten en eten verstoppen. Met een hamsterbal sluit je hem gewoon op in een héél klein kooitje, geen wonder dat hij dan begint te rennen :-?

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 13:46
door joosje,
Maar kun je een hamsterbal niet een beetje vergelijken met zo'n bal op het water voor kinderen bij de kermis?
Ik heb dat altijd al leuk gevonden.. Dus waarom zou een hamster dat niet leuk vinden ? :lol:

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 13:54
door xPhoebe
Ik vind het niet erg om bij de hamster te blijven, dat doe ik sowiso al. Maar wat ik heel eng vind is als er perongelijk een kat bij komt, dat die Hammie dan pakt en wegrent. Een kat kan een hamster flink verwonden. Daarnaast zijn de katten veel sneller dan ik, ik kan wel opletten en proberen in te grijpen, maar er is altijd een kans dat ik te laat ben. Dat zou ik heel erg vinden.

Ik vind het gewoon heel lastig om de keuze te maken, veiligheid of vrijheid. Ik vind het allbei heel belangrijk maar ik vrees dat het niet samen kan.

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 13:58
door **Lilia**
Kunnen de katten de deur open krijgen dan? Slot op de deur? Briefje op de deur dat er een hamster losloopt en dat mensen niet binnen mogen komen zomaar? Zodat er geen kat naar binnen glipt? Blokje hout onder de deur zodat hij niet zomaar open kan?

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 13:59
door joosje,
mm, er zijn ook dichte rennen. Ze zijn wel duur maar misschien is dat een optie?
http://www.zooplus.nl/shop/knaagdieren_ ... lon/293446
Dit is de kleine maat, je hebt ook nog een grotere :
http://www.zooplus.nl/shop/knaagdieren_ ... lon/160058

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 14:20
door xPhoebe
Ja het probleem is dat de katten de deur soms open krijgen. Lukt ze niet zo vaak maar als het lukt dan heb ik een probleem.
Zit helaas geen slot onder de deur.

Ik zal even verder kijken naar die gesloten rennen dan. Als die kat veilig zijn is het wel iets om te overwegen ja. Natuurlijk heb ik geen onbeperkt budget, maar als het te doen is is het zeker iets om te overwegen.

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 15:06
door syrischehamster
**Lilia** schreef: Blokje hout onder de deur zodat hij niet zomaar open kan?
Dat lijkt me ook verreweg de makkelijkste oplossing!

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 15:32
door maddy
ik heb ook een hamsterbal en ik vind het geweldig. mijn hamster af en toe ook. maar vooral in de ochtend.

in het begin botste die wel tegen dingen aan. maar nu kent ze de weg in de woonkamer en bots ze nauwelijks meer per ongeluk. verder de verstophoekjes. tja.
ze zijn misschien niet zo klein als in een keukenrol. ons huis heeft genoeg plekken die donker zijn en waar wij niet kunnen komen. tussen bank en muur. kast en muur. in de hoek onder de tafel.

zelf heb ik ook geen last van pootjes die vast komen te zitten in de gleuven. persoonlijk denk ik dat het een beetje overangst is. zoals sommige mensen zijn allergisch voor glutten dus niemand mag meer glutten eten.
sommige hamster zijn allergisch voor zaagsel dus zaagsel wordt afgeraden voor alle hamsters.

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 16:59
door joosje,
Ik denk dan dat een dichte ren de beste oplossing zal zijn..

Re: Hamsterbal; voor- en nadelen

Geplaatst: 11 feb 2015, 18:25
door xPhoebe
Ik heb het idee dat dit een hele interresante discussie kan worden. Iedereen heeft een eigen mening over het onderwerp merk ik wel. Wat me opvalt is dat de mensen die voor zijn meer praten vanuit eigen ervaringen. Nu vraag ik me af of de mensen die er tegen zijn ook uit eigen ervaring spreken of dit via anderen mensen gehoord hebben. Ik vind dit een heel interresant onderwerp en ik zou heel graag meer ervaringen horen!