Knabbelen aan mijn vinger, hoe los ik het op?

Voor alles wat niet bij de overige hamsterfora thuishoort, zoals vragen over gedrag.

Moderator: Sylvia.

Plaats reactie
Daphneee
Berichten: 8
Lid geworden op: 31 okt 2016, 04:15
Hamsters: Aya & Goldie † Candy
Locatie: Enschede
Leeftijd: 29

Knabbelen aan mijn vinger, hoe los ik het op?

Bericht door Daphneee »

Hoi ! :)

ik had een vraag aan jullie! Mijn twee campbelli zusjes (Aya en Goldie) van 7 weken oud zijn erg aandoenlijk en ook handtam :+: . Ze vinden het geweldig om op mijn hand te zitten en eten uit mijn handen te pakken.
Maar... Sinds dat hun kooi maatje Candy dood is (sinds eergisteren, † :( ) beginnen zij aan mijn vingers te knabbelen als ik mijn hand in de kooi of in de ren leg. Ze bijten niet door, maar bijten gewoon heel zachtjes. Sinds dien verplaats ik hun door middel van een bakje in de kooi te leggen, daar gaan ze dan in zitten (weten ze al precies!) en dan haal ik ze uit de kooi en doe ik ze in hun ren.

Hoe kan ik ze dat geknabbel afleren? Ik heb namelijk een gigantisch reactievermogen (oeps) waardoor ik automatisch mijn hand weg trek van ze, terwijl het geen pijn doet of zo. Ik wil ze niet door ongecontroleerde bewegingen pijn doen of laten schrikken..

Heeft iemand tips/ advies of herkenning?
Hoor graag van jullie! :)

Groetjes, Daphne. :zwaai:


~ Live each day like it's your last ☆.

Love for: Aya, Goldie
& † Candy 11/08/16 ~ 04/11/16 <3
Gebruikersavatar
Hamstersam
Berichten: 393
Lid geworden op: 18 jun 2016, 23:36
Hamsters: Obi
Locatie: Amsterdam
Leeftijd: 23

Re: Knabbelen aan mijn vinger, hoe los ik het op?

Bericht door Hamstersam »

Ik herken het heel erg. Mijn hamster deed het ook. Ik heb het haar zo goed als afgeleerd door elke keer als ze NIET beet iets lekkers te geven zoals een zonnebloempitje, en als ze wel beet zette ik haar gewoon terug in de kooi. Nu weet ze wel dat het niet mag.
Groetjes van Sam!
RIP Nemo en Dorus, er wordt altijd aan jullie gedacht!
Daphneee
Berichten: 8
Lid geworden op: 31 okt 2016, 04:15
Hamsters: Aya & Goldie † Candy
Locatie: Enschede
Leeftijd: 29

Re: Knabbelen aan mijn vinger, hoe los ik het op?

Bericht door Daphneee »

Hamstersam schreef:Ik herken het heel erg. Mijn hamster deed het ook. Ik heb het haar zo goed als afgeleerd door elke keer als ze NIET beet iets lekkers te geven zoals een zonnebloempitje, en als ze wel beet zette ik haar gewoon terug in de kooi. Nu weet ze wel dat het niet mag.

Oh oké ! Dankjewel voor het reageren en de tip! Ik zal het binnenkort gaan proberen ! Groetjes, Daphne.
~ Live each day like it's your last ☆.

Love for: Aya, Goldie
& † Candy 11/08/16 ~ 04/11/16 <3
michelleke
Berichten: 45
Lid geworden op: 07 mei 2013, 20:19
Hamsters: Mukkie

Re: Knabbelen aan mijn vinger, hoe los ik het op?

Bericht door michelleke »

Het helpt ook wel als je je van te voren goed realiseert dat de hamsters gaan knabbelen aan je vingers. Dan schrik je niet meer. Uit eindelijk ben ik het wel een grappig gevoel gaan vinden...! (handen wassen van te voren kan ook helpen: zij ruiken iets waar jij je niet eens van bewust bent)
Plaats reactie